БИБЛИОТЕКА КЊИЖЕВНЕ НАУКЕ

Библиотеку Књижевне науке чине колекције сврстане у оквиру Књижевне теорије и Књижевне историје. На тај начин Службени гласник попуњава огромну празнину у српском издаваштву новијег времена, која је настала после гашења фундаменталних библиотека српске културе као што су Књижевност и цивилизација, Сазвежђа, Књижевни погледи и многих других. Намера је да се објављују најзначајнија остварења светске књижевнотеоријске мисли – дела која припадају традицији а у много чему су битно одредила контекст модерне науке о књижевности, и остварења настала у новијем времену, и она која се намећу својом изузетном иновативношћу. Наравно, и оно што је модерно у српској науци о књижевности, а део је традиције, и оно што је новина чиниће ову библиотеку вишеструко занимљивом (то јест од најстаријих а значајних, па све до најновијих/најмлађих који стварају неку нову научну традицију).

Књижевне науке
О БИБЛИОТЕЦИ
УРЕДНИЦИ БИБЛИОТЕКЕ
Гојко Тешић, Милка Зјачић Аврамовић, Маја Живковић, Петар В. Арбутина, Александар Гаталица / Ранији уредници: Наташа Марковић
Затвори
Колекција ТЕМА

УРЕДНИК: Гојко Тешић


Посвећена је најмлађим посленицима књижевне мисли – дакле онима који суверено и оригинално улазе у свет науке. Разне теме из српске и других књижевности представљају стваралачки простор у коме себе проналазе они којима је ова уметност истински стваралачки изазов. Примарни истраживачки простор су јужнословенске књижевности.

ПОЕТИКА СА ГРАНИЦЕ
ПОЕТИКА СА ГРАНИЦЕ
Марина Аврамовић
прво издање, 2023, 11 х 18 цм, 152 стр., броширан повез, латиница
ISBN 978-86-519-2975-8
1.485,00 РСД
1.410,75 РСД

Књига Марине Аврамовић тематизује и интерпретира неке од кључних елемената поетике Јовице Аћина, једног од највећих живих српских писаца. Крећући се од његове есејистике, преко фантастике па до еротографије, ауторка је пружила релева­нтан а читљив увид у Аћинова битна дела. Добро осетивши да се три поменуте димензије ту преплићу -посебно у прози, која представља врхунац његовог стваралаштва – Марина Аврамовић са оним бартовским „задовољством у тексту“ манифестује у својој књизи и љубав према читању дела којим се бави. А ако те љубави и задово­љства нема, неминовно ћемо се сусрести са клишеираним, сувопарним и нечитљивим књижевнокритичким штивом што Поетика са границе никако није - НАПРОТИВ!

         Сава Дамјанов

Comodo Verified by VISA MasterCard SecureCode Banca Intesa Beograd
©2009 - 2024 — Службени гласник РС